Węgiel aktywny – na co go stosować? Sprawdź jego dobroczynne właściwości!

Węgiel aktywny – na co go stosować? Sprawdź jego dobroczynne właściwości!

Węgiel aktywny – na co go stosować? Sprawdź jego dobroczynne właściwości!

W ostatnim czasie węgiel aktywny cieszy się coraz większą popularnością. Ten składnik dodawany jest między innymi do produktów, do pielęgnacji, past do zębów, napojów, wypieków i systemów do filtracji wody. Kiedy warto wykorzystać węgiel aktywny? Na co go stosować i jakie są jego właściwości? Przedstawiamy krótką charakterystykę tego składnika.

Czym jest węgiel aktywny?

Węgiel aktywny, zwany jest również węglem aktywowanym lub leczniczym. To substancja, którą otrzymuje się ze źródeł pochodzenia naturalnego, np. drewna czy łupiny orzecha kokosowego. Czym charakteryzuje się węgiel aktywny i na co przeznacza się uzyskany surowiec? Dzięki specyficznej, mikrocząsteczowej budowie wykazuje on niezwykłe właściwości absorpcyjne. Są one szczególnie przydatne w przypadku szkodliwych substancji, takich jak toksyny bakteryjne czy toksyczne substancje chemiczne.

Medycyna a węgiel aktywny na co jest zalecany?

Ze względu na swoje wybitne właściwości absorpcyjne, węgiel aktywny od lat stosowany jest w zatruciach pokarmowych i biegunkach. W przypadku tego typu dolegliwości wiąże on bakterie i wydala je z organizmu. Co więcej, tworzy również barierę ochronną, która pokrywa błonę przewodu pokarmowego. Kiedy jeszcze warto sięgnąć po węgiel aktywny? Na co dzień bywa stosowany pomocniczo w redukcji wzdęć. Jest też coraz popularniejszym składnikiem suplementów wspomagających oczyszczanie organizmu.

Węgiel aktywny w kosmetyce

Węgiel aktywny znajduje również coraz szersze zastosowanie w kosmetyce. Jest składnikiem preparatów wspomagających leczenie trądziku i zaskórników. Możesz znaleźć go między innymi w mydłach, maseczkach czy tonikach. Do czego jeszcze dodaje się węgiel aktywny? Na co dzień jest on wykorzystywany w wybielających pastach do zębów. Warto zaznaczyć, że preparat o takich właściwościach możesz przygotować samodzielnie. Węgiel aktywny doskonale sprawdza się również w domowych peelingach. Niektórzy producenci dodają go do kosmetyków, takich jak kremy, żele pod prysznic czy szampony.

Węgiel aktywny inspiracje

Węgiel aktywny to naturalny składnik o cennych właściwościach. Z pewnością warto je wykorzystać. Możesz to zrobić na rozmaite sposoby, np. tworząc domowe kosmetyki. W sieci znajdziesz wiele inspiracji na preparaty z dodatkiem węgla aktywnego. Na co dzień sprawdzi się on również jako dodatek do gotowych kosmetyków.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco
ze wszystkimi nowościami i promocjami!

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Over100 Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Hanasiewicza 19 – Administratora Danych Osobowych (dalej: Over100) w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie od Over100 informacji handlowych w zakresie towarów i usług oferowanych przez Over100 oraz jej partnerów handlowych na podany przeze mnie adres email lub numer telefonu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl