Glukozamina siarczan 50g

Kod produktu: 6CCA-661D3

Glukozamina siarczan 50g

Producent: Nanga

Glukozamina jest głównym budulcem w syntezie proteoglikanów w tym chrząstki, ścięgien, więzadeł, mazi stawowej oraz prekursorem kwasu hialuronowego. Wspomaga procesy regeneracji stawów. Jej źródłem są owoce morza.

12,90  12.90

Darmowa dostawa od 300,00 zł

Opis

Glukozamina jest niezbędnym, endogennym cukrem o wysokiej lepkości strukturalnej i jest prekursorem wielu biocząsteczek w tym kwasu hialuronowego. Jest budulcem podczas syntezy proteoglikanów, które tworzą chrząstkę, więzadła a także ścięgna.

Produkcja glukozaminy w organizmie zmniejsza się wraz z upływem lat w ramach procesu starzenia co objawia się spadkiem objętości płynu stawowego, degradacją chrząstki co zwiększa ryzyko złamań a także zmniejszenie produkcji kwasu hialuronowego objawiającego się występowaniem zmarszczek. Glukozamina głównie występuje w chitynowym pancerzu skorupiaków.

Siarczan D-glukozaminy jest bioaktywną solą kwasu siarkowego aminokwasu D-glukozaminy i w przeciwieństwie do chlorowodorku glukozaminy zawiera organicznie związaną siarkę, która jest uwalniana podczas procesu trawienia. Siarka jest niezbędna do tworzenia i utrzymania chrząstki oraz tkanki łącznej, przy czym zawartość siarki w chrząstce zmniejsza się wraz z wiekiem.

Glukozamina jako cukier aminokwasowy jest bezpieczna również dla diabetyków, jednak dla bezpieczeństwa zaleca się aby osoby z cukrzycą mierzyły poziom cukru w trakcie przyjmowania w porównaniu ze stanem poprzednim.

Dawkowanie

Półprodukt do tworzenia własnych suplementów diety. Zalecane użycie 500 mg trzy razy dziennie Gęstość nasypowa siarczanu glukozaminy: ok. 500 mg/ml. Nie przekraczać zalecanej dziennej dawki. Suplementy diety nie zastępują zrównoważonej i zróżnicowanej diety. Chronić przed dziećmi.

Glukozamina jest na ogół dobrze tolerowana w nielicznych przypadkach możliwe są jednak drobne problemy żołądkowe (wzdęcia, biegunka) lub skórne (zaczerwienienie, rumień). Zaleca się ostrożność w przypadku jednoczesnego przyjmowania siarczanu glukozaminy oraz leków na raka (etopozyd, tenipozyd i deoksyrubicyna). Osoby chorujące na cukrzycę, alergicy oraz cierpiące na obniżoną krzepliwość krwi powinny unikać spożywania glukozaminy. Ze względu na niewystarczający stan wiedzy zaleca się unikanie stosowania glukozaminy przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Występują poważne interakcje w przypadku jednoczesnego stosowania warfaryny, które mogą prowadzić do naprawdę poważnych komplikacji m.in. siniaków i krwawień. Zdecydowanie odradza się jednoczesne przyjmowanie glukozaminy i warfaryny. Przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu. Trzymać z dala od bezpośredniego światła słonecznego i ciepła.

Przechowywanie

Przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu. Trzymać z dala od bezpośredniego światła słonecznego i ciepła.

Skład

100% siarczanu glukozaminy. Surowiec najwyższej jakości.

Koszty dostawy

Kurier InPost (do 48h): płatność elektroniczna 14,00 zł, pobranie 18,00 zł
Paczkomaty InPost (do 48h): płatność elektroniczna 13,00 zł, pobranie 15,00 zł
Kurier DHL: płatność elektroniczna 20,00 zł, pobranie 24,00 zł


Darmowa dostawa od 300,00 zł

Metody dostawy:

Wszystkie przesyłki wysyłamy za pośrednictwem firmy InPost lub kuriera DHL. Każde zamówienie realizowane jest w ciągu w 24h (dni robocze).

Formy płatności

Przelew online, zapłata za pobraniem, przelew tradycyjny.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco
ze wszystkimi nowościami i promocjami!

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Over100 Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Hanasiewicza 19 – Administratora Danych Osobowych (dalej: Over100) w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie od Over100 informacji handlowych w zakresie towarów i usług oferowanych przez Over100 oraz jej partnerów handlowych na podany przeze mnie adres email lub numer telefonu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl