Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o antyoksydacji

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o antyoksydacji

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o antyoksydacji

Antyoksydacja to riposta na szkodliwą działalność wolnych rodników w organizmie, które powodują zaburzenia funkcjonowania organizmu. Jednymi z naturalnych antyoksydantów są witaminy C, E, β-karoten czy koenzym Q10, które możemy włączyć do naszej diety w postaci owoców i warzyw. Przyjrzyjmy się bliżej zjawisku antyoksydacji, które powinno być dodatkowo wspierane przez naturalne i godne polecenia suplementy.  

Chcesz być fit? Nie daj się wolnym rodnikom

Jesteśmy tym, co jemy. To stara prawda, którą znały już starożytne cywilizacje, ale w XXI wieku jest wciąż aktualna. Chcąc żyć zdrowo w dobie coraz większego stresu i pędu, powinniśmy zadbać o dietę bogatą w antyoksydanty. Ok, a czym one tak właściwie są?

Żeby zrozumieć zbawienne działanie antyoksydantów, musimy przyjrzeć się bliżej zjawisku wolnych rodników. Wyobraź sobie, że Twój organizm składa się z kwadryliardów atomów. Jeśli z jednego atomu zostanie oderwany elektron, powstają tzw. wolne rodniki – czyli cząsteczki zawierające przynajmniej jeden niesparowany elektron na zewnętrznej powłoce elektronowej. Nadmiar wolnych rodników prowadzi jednak do poważnych zaburzeń w organizmie oraz schorzeń i chorób (m.in. niszczenie struktur DNA).

Wolne rodniki mogą powstawać wewnątrz organizmu, ale pozyskujemy je również ze środowiska zewnętrznego np. wraz z promieniowaniem słonecznym, dymem tytoniowym czy alkoholem.

 Jedyna nadzieja w…antyoksydantach

Nie martw się – sytuacja nie jest beznadziejna. Stosując odpowiednią dietę, ćwiczenia fizyczne oraz żyjąc w zgodzie z naturą, możesz pozbyć się wolnych rodników z organizmu. Z pomocą przychodzą Ci antyoksydanty, czyli substancje które mają naturalną zdolność zwalczania wszystkich metabolicznych procesów w organizmie. Znajdziemy je m.in. w witaminach, enzymach czy minerałach. Stosując dietę antyoksydacyjną warto wspierać swój organizm składnikami bogatymi w witaminy: A,C,E  oraz inne związki takie jak: antocyjany, flawonoidy oraz karotenoidy, które będą miały zbawienny wpływ na przeciwdziałanie lub wspomaganie leczenia chorób serca.

Poznajmy główne cechy antyoksydantów, które będą miały korzystny wpływ na Twoje zdrowie:

  • antyoksydanty osłabiają działanie wolnych rodników w organizmie
  • są naturalną osłoną przed schorzeniami i chorobami, wywołanymi przez niestabilne atomy
  • antyoksydacja jest nieoceniona w profilaktyce chorób serca, udarów mózgu czy choroby Alzheimera

Postaw na naturalne suplementy o silnych właściwościach antyoksydacyjnych

Zdrowa dieta bogata w owoce i warzywa zapewni Ci dobre samopoczucie oraz skuteczną profilaktykę. Nie zawsze jednak to wystarcza – czasem niedobory składników odżywczych czy witamin należy wesprzeć naturalnymi suplementami, które pozwolą Ci czuć się zdrowo przez cały czas.

Poznaj rekomendowane przez nas naturalne suplementy, które są bogate w antyoksydanty:  

  • ekstrakt z pestek winogron to pierwszy z serii naturalnych suplementów, po które powinieneś sięgnąć, chcąc żyć w zgodzie z naturą. Zawiera w sobie substancje roślinne m.in. flawonoidy, będące topowymi przeciwutleniaczami, które chronią Twój organizm przed wolnymi rodnikami. Ekstrakt z pestek winogron przyczynia się do zapobiegania chorobom serca oraz nowotworom. Stosuje się go także w schorzeniach układu naczyniowego.
  • kwas alfa-liponowy ALA bierze udział w metabolizmie spożywczych pokarmów, pomagając przekształcić je w energię. Głównym zadaniem kwasu alfa-liponowego ALA jest niwelowanie szkód wywołanych działaniem wolnych rodników.  Kwas alfa-liponowy pobudza komórki do znacznie większej produkcji glutationu, który chroni przed zniszczeniem oksydacyjnym tkanki, naczynia i system krwionośny.
  • rooibos – jest to krzew pochodzący z RPA, odznaczający się wieloma pozytywnymi właściwościami dla zdrowia. Zawiera przeciwutleniacze, które mają korzystny wpływ na obniżenie stresu czy też objawów cukrzycy. Dodatkowo jako bogate źródło wapnia, fluoru, żelaza i cynku jest naturalnym suplementem, który przyjmowany w formie naparu, ma korzystny wpływ na obniżenie ciśnienia krwi. Rooibos będzie idealny dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2.

Sprawdź nasze suplementy o właściwościach antyoksydacyjnych i wejdź na wyższy poziom zdrowej diety.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco
ze wszystkimi nowościami i promocjami!

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Over100 Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Hanasiewicza 19 – Administratora Danych Osobowych (dalej: Over100) w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie od Over100 informacji handlowych w zakresie towarów i usług oferowanych przez Over100 oraz jej partnerów handlowych na podany przeze mnie adres email lub numer telefonu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl