Odkryj korzystne właściwości witaminy D. Znasz jej wpływ na organizm?

Odkryj korzystne właściwości witaminy D. Znasz jej wpływ na organizm?

Witamina D często kojarzona jest ze słońcem. Powszechnie wiadomo, że jej przyjmowanie ma dobry wpływ na organizm. Dlatego tak wiele osób spędza dużo czasu na świeżym powietrzu. Jednak poza samym oddziaływaniem razem z promieniami słońca ma ona szereg potrzebnych zastosowań. Pomożemy Ci odkryć najciekawsze właściwości witaminy D.

Wysoki poziom witaminy D w ciąży ma wpływa korzystnie na zdrowie dziecka

Naukowcy sukcesywnie badają wpływ witamin na ludzki organizm. Okazuje się, że właściwości witaminy D na rozwój dziecka w życiu płodowym, mogą być korzystne. Taki wniosek został wysnuty na podstawie pewnego związku przyczynowo - skutkowego, który udało się zaobserwować u matek z wysokim poziomem tej substancji w organizmie. Dzieci po urodzeniu miały silniejszy chwyt w porównaniu do maluszków bez tak dużego stężenia witaminy u ich matki. Oznacza to, że tak solidnie zbudowana podstawa w formie suplementacji, może wpływać korzystnie na rozwój dziecka.

Mocniejsze zęby i kości

Chociaż białko uznawane jest za jeden z głównych budulców zębów i kości to właściwości witaminy D mają w tym procesie kluczowe znaczenie. Z jednego bardzo prostego powodu. Samo dostarczenie substancji do organizmu niewiele daje. Potrzebna jest odpowiednia logistyka. Takim zarządzaniem, jeśli chodzi o gospodarowanie białkiem i fosforem w ciele człowieka zajmuje się witamina D.

Właściwości witaminy D chronią przed cukrzycą

Cukrzyca jest coraz popularniejszą chorobą wśród dzieci i dorosłych. Ludzie ze względu na niewłaściwą dietę oraz szkodliwy tryb życia dużo częściej cierpią na wahania poziomu cukru. Z pomocą przychodzą właściwości witaminy D. Dzięki niej Twoje ciało może zarządzać działaniem trzustki i stężeniem poziomu glukozy we krwi.

Odczuwalna ulga dla astmatyków i alergików

Każda osoba, której katar sienny utrudnia codzienne funkcjonowanie w czasie alergii, doskonale wie, jak przyjemne jest to uczucie, gdy ta dolegliwość ustąpi. Na szczęście możesz sobie bardzo łatwo pomóc. Właściwości witaminy D pomagają zatrzymać objawy alergii oraz astmy oskrzelowej. Dlatego jeśli borykasz się z tymi dolegliwościami, zwróć uwagę na odpowiedni poziom witaminy D.

Witamina D ułatwia spalanie tłuszczu.

Do takich wniosków doszła część naukowców. Jeśli poszukujesz skutecznego sposobu na zrzucenie nadmiaru kilogramów do zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej dodaj również odpowiedni poziom witaminy D. Jej właściwości zwiększają produkcję leptyny, która odpowiada ze efekt sytości. Jednocześnie zmniejsza wydzielanie kortyzolu. Popularnie zwanego hormonem stresu. Jego nadmiar we krwi motywuje ciało do odkładania tłuszczu.

Kluczem do sukcesu jest zdrowy tryb życia

Jest to slogan powtarzany miliony razy, jednak to w nim ukryta jest prawda. Pamiętaj, że przyjmowanie tabletek zawierających witaminę D powinno być konsultowane z lekarzem lub przynajmniej odpowiadać dawkowaniu zalecanemu przez producenta. Nadmiar oraz niedomiar każdej substancji w ciele człowieka ma swoje określone konsekwencje.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco
ze wszystkimi nowościami i promocjami!

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Over100 Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Hanasiewicza 19 – Administratora Danych Osobowych (dalej: Over100) w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie od Over100 informacji handlowych w zakresie towarów i usług oferowanych przez Over100 oraz jej partnerów handlowych na podany przeze mnie adres email lub numer telefonu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl