Jak wzmocnić stawy i odpowiednio o nie zadbać?

Jak wzmocnić stawy i odpowiednio o nie zadbać?

Jak wzmocnić stawy i odpowiednio o nie zadbać?

Czym są stawy i jak działają? Stawy to nic innego jak ruchome połączenia w twoim ciele, które odpowiadają za to, byś mógł zginać kończyny. Łączą ze sobą co najmniej dwie kości. Można je podzielić względem wielu kryteriów, takich jak zakres ruchów, ilości kości oraz kształtu Coś, co wpływa na zmniejszanie tarcia podczas ich ruchu, to chrząstka stawowa, która niestety z biegiem czasu ulega zużyciu. Stawy odpowiadają za wszystkie twoje ruchy, dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie zadbanie o ich stan. Odpowiednia dieta, styl życia oraz dodatkowa suplementacja może zdziałać cuda i pomóc twojemu organizmowi szybciej zregenerować stawy. Chcąc o nie dbać warto pamiętać o wielu czynnikach, które sprawiają, że ich stan się pogarsza. Często wiele osób zadaje sobie pytanie, jak wzmocnić stawy i sprawić, by jak najdłużej były w dobrej formie? Najpierw jednak należy rozważyć kwestię chorób, które je dotykają i tego, z czego one właściwie wynikają

Jakie mogą być przyczyny bólu stawów?

Choroby stawów, a więc również towarzyszący im ból, mogą być spowodowane niewłaściwym, gwałtownym ruchem. Jedna chwila wystarczy do tego, by uszkodzić elementy stawu takie jak torebka stawowa, chrząstka stawowa czy więzadła. Do urazu dochodzi w momencie, gdy staw wykonuje obrót większy niż do którego został stworzony, wówczas dochodzi do skręcenia bądź zwichnięcia. Przy czym zwichnięcie jest nieco poważniejsze. Jednakże oprócz mechanicznych urazów stawów, mogą pojawić się również takie, które nabyłeś z biegiem lat. Chrząstka stawowa ulega osłabieniu, co znacznie wpływa na wzmożone bóle. Jak wzmocnić stawy i poprawić kondycję chrząstki stawowej? Należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe nawyki żywieniowe, odpowiednią aktywność fizyczną, a także właściwą suplementację diety.

Jak wzmocnić stawy i sprawić, by były zdrowe?

W internecie możesz znaleźć mnóstwo suplementów, które pomogą ci w walce z bólami miejsc połączenia kości. Jeśli wciąż zadajesz sobie pytanie – jak wzmocnić stawy, to powinieneś spróbować niektórych z nich. Na przykład kadzidłowiec mielony posiada wiele właściwości pozytywnie wpływających na twój organizm, ale przede wszystkim poprawia kondycję twoich stawów, a także dba o to, by ich sprawność pozostawała na zadowalającym poziomie. Kolejnym suplementem diety jest kolagen, który jest składnikiem stawów, ścięgien, a także chrząstek. Jednakże wraz z upływem lat, organizm przestaje być zdolny do samodzielnej produkcji włókien kolagenowych, co również przyczynia się do większego bólu stawów i ich zużycia. Dlatego właśnie warto suplementować kolagen, który pozwoli twoim stawom się nieco zregenerować. Innym środkiem, który można stosować w walce z bólem stawów, jest glukozamina. Jest to nic innego jak aminocukier, który zresztą naturalnie występuje w organizmie człowieka. Glukozamina bierze udział w produkcji substancji budulcowych chrząstki stawowej, dzięki czemu jej suplementacja pozwala na odbudowę i wzmocnienie stawów. Czasem nawet może odegrać dużą rolę w ichregeneracji.

Na co zwrócić uwagę oprócz suplementacji?

Oprócz odpowiedniej suplementacji powinieneś zwrócić uwagę również na inne czynniki, które mogą mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na twoje stawy i kości. Jeśli chcesz dowiedzieć się tego, jak wzmocnić stawy, ponieważ cierpisz na choroby z nimi związane, to zakres ćwiczeń sportowych czy rehabilitację, powinieneś skonsultować z lekarzem. Niewłaściwy dobór aktywności fizycznych może doprowadzić do ich uszkodzenia i znacznego pogorszenia ich kondycji. Kolejnym czynnikiem, jest niewątpliwie odpowiednia waga ciała, która pozwala na nieobciążanie kości i stawów. Powinieneś więc stosować odpowiednią dietę, zwracać uwagę na dużą aktywność fizyczną w ciągu dnia, a także prowadzić zdrowy tryb życia. Kolejnym, być może mniej oczywistym czynnikiem, jest dobór obuwia, które również ma wpływ na kondycję stawów. Ta kwestia dotyczy głównie kobiet, ponieważ, aby buty nie miały złego wpływu na stan zdrowia kości i ich miejsc łączenia, wysokość nie powinna przekraczać trzech centymetrów. Ponadto, buty powinny być odpowiednio szerokie, dopasowane i wygodne. Co więcej, rzeczy takie jak nadmierny stres również mogą negatywnie wpływać na stawy. Stres w twoim organizmie może powodować wiele chorób ze względu na wytwarzanie kortyzolu, a w rezultacie walczenie z własnymi tkankami i osłabianiem odporności. Jedną z nich jest reumatoidalne zapalenie stawów. Dlatego warto zadbać również o niski poziom stresu w twoim życiu i od czasu do czasu spróbować się zrelaksować.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco
ze wszystkimi nowościami i promocjami!

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Over100 Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Hanasiewicza 19 – Administratora Danych Osobowych (dalej: Over100) w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie od Over100 informacji handlowych w zakresie towarów i usług oferowanych przez Over100 oraz jej partnerów handlowych na podany przeze mnie adres email lub numer telefonu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl