Co na stawy? Skuteczne metody, które je wzmocnią!

Co na stawy? Skuteczne metody, które je wzmocnią!

Co na stawy? Skuteczne metody, które je wzmocnią!

Problemy ze stawami dotykają coraz młodsze osoby. Jednak zwyrodnienia tych części ludzkiego ciała są kłopotem głównie ludzi starszych. Z wiekiem produkcja między innymi kolagenu zwalnia. Dlatego pytanie, co na stawy pojawia się w sieci bardzo często. W dzisiejszym tekście dowiesz się o skutecznych preparatach na poprawę funkcjonowania stawów.

Naturalne metody leczenia zapalenia stawów

Problemy ze stawami są bardzo bolesne i uciążliwie. Niemal w każdej, ważnej części ciała, czyli w rękach i nogach znajduje się szereg stawów. Ich zapalenie znacząco ogranicza funkcjonowanie. Dlatego w przypadku wystąpienia charakterystycznych objawów, możesz sięgnąć po naturalne substancje, które pomagają wrócić do zdrowia. Jeśli zastanawiasz się, co na stawy polecają eksperci, to jedną z rzeczy jest kadzidłowiec. Drzewo znane w Indiach i wykorzystywane w medycynie naturalnej od tysięcy lat, jako składnik maści na zapalenie stawów. W sieci można kupić duże opakowania kadzidłowca mielonego. Regularne spożywanie tej substancji pomaga wrócić organizmowi do pełni formy.

Glukozamina lekiem na zwyrodnienie stawów

Co na stawy może okazać się skuteczne? Jedną z substancji, którą znajdziemy w kolanach, jest glukozamina. Do głównych zadań tego związku w tkance chrzęstnej jest zatrzymywanie wody. Wszystko po to, żeby chrząstka była bardziej giętka i sprężysta zarazem. Glukozamina występuje naturalnie i można spotkać ją w krewetkach, rakach i krabach. Jednak zdecydowanie większe stężenie znajdziesz w siarczanie glukozaminy. Jest on dostępny w sklepach z preparatami zdrowotnymi.

Kolagen, czyli jeden z faworytów na stawy

O kolagenie prawdopodobnie słyszał każdy dorosły człowiek. Ten rodzaj białka odpowiada między innymi za elastyczność skóry. Dodatkowo stanowi podstawę w budowie tkanki łącznej. Jego niedobór w organizmie może objawiać się zmniejszonym wytwarzaniem mazi. Przez to kości zaczynają mieć większe tarcie pomiędzy sobą, a to powoduje ból. Co na stawy skutecznie wspomoże produkcję kolagenu? Niestety znalezienie naturalnego źródła tej substancji jest trudne. Dlatego potrzebna jest odpowiednia suplementacja. Na przykład w postaci kolagenu organicznego.

Co na stawy jest skuteczne z preparatów ziołowych?

Jeśli jesteś zwolennikiem ziół i chętnie wypijesz herbatę, która zawiera zdrowe składniki, natura również ma coś dla Ciebie. Co na stawy jest najlepsze? Dzika róża jest silnie wyposażona związki chemiczne, które zmniejszają sztywność stawów. Jednak wraz ze wzrostem temperatury spada ich skuteczność. Dlatego gorąca herbata zawierająca dziką różę sprawia, że jest ona mniej przyswajalna. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest połączenie kilku związków razem. Bardzo popularny jest duet w postaci dzikiej różny z kolagenem w formie proszku.

Najlepsza jest suplementacja

Teraz już wiesz, co na stawy jest najbardziej skuteczne. Istnieją naturalne metody, które pomagają w lepszym funkcjonowaniu organizmu. Jednak w przypadku zwyrodnień stawów i pochodnych dolegliwości najważniejsza jest suplementacja. 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco
ze wszystkimi nowościami i promocjami!

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Over100 Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Hanasiewicza 19 – Administratora Danych Osobowych (dalej: Over100) w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie od Over100 informacji handlowych w zakresie towarów i usług oferowanych przez Over100 oraz jej partnerów handlowych na podany przeze mnie adres email lub numer telefonu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl